«

»

märts 28

Miks on tants hea? Ja kas on?

Muidugi on! Tants on kui mitte kõige parem, siis kindlasti üks parimaid mooduseid end vormis hoida – ja seda nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Tantsivad inimesed on rõõmsameelsemad ja neil on sirge selg.

Tants hävitab stressihormoone ja seda eekõige selle tõttu, et tantsu saab harrastada pea ainult muusika saatel. Muusika aga on see, mis tugevalt mõjutab inimese meeleolu ja vabastab loovust. Seetõttu me tunnemegi end tantsides vabalt ja rõõmsalt.

Tants parandab ka tervist, kuna see kiirendab ainevahetust. Tantsimine kiirendab rasvarakkudesse kogunenud toksiinide liikumist ning suurendab sellega ka mürkide väljutamist kehast.

Tants on sport, see nõuab füüsilist pingutust. Nii töötavad tantsides inimese kõik suuremad lihasrühmad ning see soodustab rasvade põletamist. Tantsimisega paraneb kehahoiak, painduvus, vastupidavus ja jõud.

Seega kui sa ei ole endale veel sobivat spordiala leidnud, aga sooviksid end heas vaimses ja füüsilises vormis hoida, siis mine proovi mõnd tantsutrenni. Sest tants teeb inimesed ilusaks!