«

»

apr. 01

Mis tants on Lindy Hop?

Lindy Hop´i nime all tunneme swingtantsu, mille alged on 30ndate aastate New Yorgi Harlemi linnaosast. Sel kogus see kiiresti populaarsust ning levis üle kogu Ameerika, peatselt ka üle kogu maailma. Oma nime sai see aga esimesest ilma peatusteta lennust New Yorgist Pariisi, millega sai hakkama Charles Lindberg, kelle hüüdnimi oli Lucky Lindy.

Lindy Hop´is segunevad mitmed 30ndate aastate populaarsed tantsud – stepp, jazz ja charleston. Palju esineb ka tõsteid ja muid akrobaatilisi elemente, kuigi seda saab eduliselt tantsida ka aeglases tempos.

Kõige ehedamat lindi hop´i tantsitakse swingmuusika saatel, mida esitab klarnetist, saksofonist, trompetist, tromboonist, klaverist, kontrabassist ja trummidest koosnev bigbänd. Tantsus esineb nii kinniseid kui ka lahtiseid tantsuvõtteid, kuid iseloomulik on see, et partnerid on pidevas füüsilises kontaktis. Esmatähtis on siin juhtimise ja järgimise tehnika, aga tants ise on väga improvisatsiooniline – on olemas põhifiguurid, aga nende esitamise järjekord pole kokku lepitud. Nii moodustub sellest nauditav liikumine nii lindi hop´i tantsijatele endile kui ka pealtvaatajatele.